• NEWSLETTER

„Wieczór kabaretowy Emiliana Kamińskiego”. „Cygan w Polskim – Życie jest Piosenką”.

W pierwszym dniu Festiwalu Gwiazd o godzinie 19.00 w Sali Kasyno Hotelu Amber Baltic odbył się „Wieczór kabaretowy Emiliana Kamińskiego”.

Emilian Kamiński w programie kabaretowym opowiadał swoim gościom w żartobliwy sposób dużo żartów z życia wziętych i anegdot ze swojej pracy w teatrze.  Oprowadzał przez swoje życie po swoich tak zwanych życiowych stacjach. Na pierwszą stacje o nazwie Autobiografia wprowadził publiczność śpiewając na gitarze balladę o życiu. Na kolejnych stacjach wspominał o współpracy z Gustawem Holoubkiem, Adamem Hanuszkiewiczem. Mówił o Jerzym Hoffmanie, Czesławie Niemenie i ks. Jerzym Popiełuszko. Opowiadał swojej pracy w czasie stanu wojennego w Polsce.

Emilian Kamiński, aktor, reżyser, a przede wszystkim dyrektor Teatru Kamienica na 20. Jubileuszowym Festiwalu Gwiazd obchodził również swoje 40-lecie działalności aktorskiej.

Pod koniec występu Justyna Sieńczyłło, żona Emiliana wręczyła mu kwiaty w podziękowaniu za 40 lat pracy aktorskiej i zaprosiła wszystkich widzów  do obejrzenia krótkiego filmu dokumentalnego o jubilacie.

O godzinie 21.30 w Amfiteatrze odbyło się oficjalne otwarcie 20. Jubileuszowego Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Na scenie Burmistrz Międzyzdrojów Leszek Dorosz i Dyrektor Festiwalu Olaf Lubaszenko powitali wszystkich widzów, aktorów oraz gości festiwalu, a następnie uroczyście otworzyli Festiwal Gwiazd.

Po otwarciu rozpoczął się spektakl Teatru Polskiego w Warszawie pod tytułem ”Cygan w Polskim – Życie jest Piosenką” spektakl reżyserii i według scenariusza Jacka Cygana. Na scenie wystąpili: Lidia Sadowa, Natalia Sikora, Joanna Trzepiecińska, Szymon Kuśmider, Andrzej Seweryn, Jacek Cygan, gościnnie występowali Daniel Olbrychski. „Cygan w Polskim – Życie jest piosenką” wprowadził widownie w świat pełny piosenek najbardziej znanych polskich tekściarzy m.in. Janusza Kofty.

Podczas spektaklu można było usłyszeć znane utwory takie jak: „Łatwopalni”, „Dary losu”, „C’est la vie – Paryż z pocztówki”, „To się nie sprzeda”, „Porcelanowa pościel”, „Intymnie”, „Jaka róża taki cierń”, „Życie jest nowelą”, „Czas nas uczy pogody”, „Za młodzi za starzy”, „Samba po rozstaniu”, „Martwe liście” oraz „Pal” w nowym tłumaczeniu „Murów” Jacka Kaczmarskiego.

Na zakończenie z okazji jubileuszu 20-lecia Festiwalu Gwiazd na scenie międzyzdrojskiego amfiteatru pojawił się ogromny urodzinowy tort którego świeczki symbolicznie zdmuchnęli organizatorzy, aktorzy oraz zgromadzona publiczność.

Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą
Urząd Miejski w Międzyzdrojach

 

Nie brałeś jeszcze udziału w konkursie?Zarejestruj się


Login

Zapomniałeś hasła? [X]

Already have an account? Login


Signup

(close)
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram