• NEWSLETTER

DRUGI DZIEŃ 20. FESTIWALU GWIAZD 

    Czwartkowe festiwalowe przedpołudnie rozpoczęło się od atrakcji dla najmłodszych – w MDK warsztaty teatralne dla dzieci poprowadzili aktorzy Hanna Kochańska i Jacek Zawada czyli Jaha Duet. Warsztaty teatralno – muzyczne pt.: ,,Elementarz małego teatromana” są doskonałą okazją dla dzieci i młodzieży do poznania tajników sztuki aktorskiej. Warsztaty zakończy występ wszystkich uczestników na scenie w bajce ,,Leśna przygoda Jasia i Małgosi”.

 

Natomiast na scenie plenerowej o godz.11.00 lubiana i popularna wśród wszystkich bez względu na wiek atrakcja – czytanie bajek przez artystów. Dziś bajki licznie zgromadzonej publiczności czytała Alicja Janosz.

Zapraszamy serdecznie najmłodszych i rodziców codziennie o godz.11.00 do sali pomarańczowej MDK i na skwer rekreacyjny przy Alei Gwiazd.

 Już kolejny raz Festiwal Gwiazd jest okazją do przedstawienia Regionalnego Programu Operacyjnego, z którego środków sfinansowano wiele inwestycji w naszym regionie. Na międzyzdrojskiej promenadzie stanął namiot Pomorza Zachodniego, w którym rozpoczyna się gra miejska pod  nazwą  ,,Z RPO na Promenadzie”. Uczestnicy  konkursu otrzymują  pakiet startowy i mają do wykonania 4 zadania – ułożenie puzzli, odpowiedzi na pytania w 4 punktach miasta. Za każde wykonane dobrze zadanie otrzymują naklejkę. Osoba, która skompletuje 4 naklejki  dostaje nagrodę. Gra rozpoczyna się o godz.12.00 a o godz. 15.30 odbywać się będzie losowanie gadżetów niespodzianek. Gra miejska od czwartku do soboty. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!!!

Każdy dzień jubileuszowego Festiwalu Gwiazd obfituje w liczne atrakcje, 3 lipca w piątek, o godz.13.00 przy hotelu Amber Baltic odbędzie się sesja autogafowa,

O godz.14.00 wernisaż Henryka Sawki w foyer MDK. ,,Sawka of Cards” to 55 rysunków wybitnego Artysty przedstawionych na kartach i podzielonych tematycznie. Każdy zwiedzający wystawę będzie mógł zapoznać z pracami, które poprawiając nastrój skłaniają do refleksji.

O godz. 16.00 i 19.00  miłośników teatru zapraszamy do Kasyna hotelu „Amber Baltic” na spektakl w reżyserii Wojciecha Malajkata ,,Pół na pół”, natomiast w sali teatralnej MDK w tych samych godzinach zobaczyć będzie można spektakl ,,Lunch o północy”, w którym wystąpią Joanna Kurowska, Anna Oberc, Piotr Gąsowski i Paweł Królikowski.

Scena przy hotelu Amber Baltic, to miejsce przy którym znaleźć się powinni wszyscy miłośnicy kina i teatru. O godz. 22.00 zapraszamy na uroczystą Galę Odciśnięcia Dłoni. Swój ślad w Alei Gwiazd pozostawią w tym roku: Jacek Cygan, Alicja Węgorzewska, Mikołaj Grabowski, Piotr Gąsowski, Piotr Polk, Witold Pyrkosz, Paweł Królikowski, Jakub Wesołowski, Magdalena Różczka, Henryk Sawka. Podczas Gali zostanie także odsłonięta tablica poświęcona wybitnemu aktorowi nieżyjącemu Jerzemu Turkowi.

Miłośników kina zapraszamy na nocne projekcje filmowe do plenerowego kina na plaży, projekcje odbywają się zawsze o północy. W repertuarze filmy: ,,Bogowie” i ,,Lejdis”.

 

Szczegółowy relacja z Festiwalu na stronie naszym profilu Facebook-owym oraz Instagramie.

 

Nie brałeś jeszcze udziału w konkursie?Zarejestruj się


Login

Zapomniałeś hasła? [X]

Already have an account? Login


Signup

(close)
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram