• NEWSLETTER

20.urodziny już za nami!

Ponad 100 gwiazd teatru, kina, telewizji i estrady pojawiło się w Międzyzdrojach. Dwudzieste urodziny wypełnił przegląd najciekawszych propozycji teatralnych sezonu, ale nie brakowało również muzycznych niespodzianek!

Pośmiertnie organizatorzy uhonorwali pamięć Jerzego Turka. Aleja Gwiazd wzbogaciła się o 10 nowych odcisków, a jeden z jej twórców – profesor Adam Myjak – z sentymentem opowiadał o początkach Festiwalu. Wspomnienia poprzednich edycji przywołała również specjalnie przygotowana wystawa fotografii, zawierająca przegląd najciekawszych wydarzeń z historii imprezy.

Jacek Cygan z aktorami Teatru Polskiego, energetyczny Kamil Bednarek, operowa Alicja Węgorzewska, rozśpiewana Alicja Janosz i dobrze znane hity w wykonaniu zespołu DeMono uprzejmniały festiwalowe wieczory. Powodów do świętowania było wiele. Razem z 20 urodzinami Festiwalu świętowaliśmy również 40lecie pracy Artystycznej Emiliana Kamińskiego.

Artyści sporo uwagi poświęcili również najmłodszym. W ramach cyklu Gwiazdy Dzieciom na Skwerze pojawili się m.in. Marta Lipińska, Agnieszka Kaczorowska czy Krzysztof Wieszczek. Reprezentacja Artystów Polskich wyjechałą z Międzyzdrojów z poczyciem porażki, ale też chęcią powrotu do nas w przyszłym roku.

Nie brałeś jeszcze udziału w konkursie?Zarejestruj się


Login

Zapomniałeś hasła? [X]

Already have an account? Login


Signup

(close)
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram