• NEWSLETTER

20. FESTIWAL GWIAZD NA STARCIE  

konf2015

 

Konferencją prasową w dniu 01 lipca br. rozpoczął się 20. Jubileuszowy Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach. „20 lat temu jak zaczynaliśmy z Waldkiem Dąbrowskim pierwszą odsłonę Festiwalu,   osobą, która jako pierwsza odciskała dłoń w mojej pracowni był Boguś Linda. Miał wrażenie, że będzie to festiwal lekki i  celebrycki.  Pamiętam też taką samą reakcję Zbigniewa Zapasiewicza. Nie bardzo chciał i źle się czuł odciskając swoją dłoń w gipsie w moim atelier. Kiedy jednak przyjechał do Międzyzdrojów i zobaczył tłumy ludzi, to zmienił zdanie, podszedł do mnie i mnie przeprosił”. Tak wspominał początki festiwalu Prof. Adam Myjak, twórca odcisków dłoni w Alei Gwiazd. 20- letnią historię Festiwalu Gwiazd przedstawia zorganizowana specjalnie z okazji jubileuszu wystawa zdjęć plenerowych, którą można oglądać na promenadzie. Dyrektor MDK Artur Duszyński, poinformował, iż uroczyste otwarcie wystawy nastąpi w sobotę 4 lipca o godz. 14:00. Burmistrz Międzyzdrojów Leszek Dorosz podkreślał szczególny wkład Waldemara Dąbrowskiego, twórcy Festiwalu Gwiazd, najważniejszej imprezy kulturalnej organizowanej przez Gminę Międzyzdroje. Podziękował również Prof. Myjakowi za 20 lat obecności w Międzyzdrojach.  Olaf Lubaszenko Dyrektor Artystyczny Festiwalu Gwiazd zwracał szczególną uwagę na kontynuowanie tradycji festiwalu jakim jest spotkanie ze sztuką, „sztuką, która ma różny wymiar i różne oblicza”. Stąd w programie tegorocznego festiwalu nie zabraknie premier, muzyki i spotkań z gwiazdami.

Już dzisiaj 2 lipca o godz. 16:00 i 19:00 w sali teatralnej MDK będzie można uczestniczyć w premierze przygotowanej przez Krzysztofa Jasińskiego z udziałem Emiliana Kamińskiego, Olafa Lubaszenki i Macieja Miecznikowskiego p.t. „Kolacja na cztery ręce”. Spektakl w zabawny i mądry  sposób przedstawia fikcyjne spotkanie dwóch kompozytorów Jana Sebastiana Bacha i Fryderyka Händla.

Wieczorem o godz. 21:00 w Hotelu Amber Baltic rozpocznie się koncert znanej śpiewaczki Alicji Węgorzewskiej p.t. ”I Collori Dell’ Amore”. W programie zestaw kompozycji muzycznych do włoskich tekstów napisanych przez artystkę.

Od 22:00 w amfiteatrze specjalnie z okazji jubileuszu 20- lecia Festiwalu Gwiazd organizatorzy zapraszają na bezpłatne koncerty zespołów Raggafaya i  Rood Rockets . „Na deser” wystąpi   Kamil Bednarek.

Po koncercie, podczas nocnych projekcji filmowych, można odetchnąć i na skwerze rekreacyjnym przy Alei Gwiazd  od godz. 00:00 oglądać film „Bogowie”, opowieść o życiu profesora Zbigniewa Religi.

 

Nie brałeś jeszcze udziału w konkursie?Zarejestruj się


Login

Zapomniałeś hasła? [X]

Already have an account? Login


Signup

(close)
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram